Nagios XI – Nagios Network Analyzer

Nagios Network Analyzer™ jest zaawansowanym analizatorem sieci umożliwiającym wgląd w infrastrukturę oraz ruch w nadzorowanej sieci. Pozwala on na aktywną reakcję dotyczącą nieprawidłowego zachowania w sieci, naruszenia bezpieczeństwa czy też opóźnień w transmisji zanim problemy te dotkną krytycznych procesów uniemożliwiających działanie firmy.
Nagios Network Analyzer dostarcza informacji dotyczącej ruchu w sieci i jej przepustowości dla całej infrastruktury IT. Dzięki Network Analyzer możesz mieć pewność, że systemy, aplikacje, usługi i procesy biznesowe funkcjonują poprawnie. Network Analyzer staje się niezastąpionym narzędziem w przypadku pojawienia się zagrożenia bezpieczeństwa IT lub niespodziewanych wzrostów przepływów w sieci.

 

Nagios Network Analyzer umożliwia:
  • Dogłębną analizę sieci: Network Analyzer zapewnia wgląd w cały ruch przepływający przez sieć oraz potencjalne naruszenia bezpieczeństwa pozwalając administratorom zebrać zarówno ogólne dane dotyczące zachowania sieci jak i również szczegóły transmisji, pomocne w dogłębnej analizie problemu.
  • Intuicyjny Design: Posiadając intuicyjny interfejs webowy, Network Analyzer jest jednocześnie narzędziem szybkim i prostym w obsłudze. Network Analyzer integruje się z naszą aplikacją do monitoringu sieci Nagios XI, pozwalając na scentralizowanie alertów i powiadomień. Wykorzystując intuicyjny kreator tworzenie alertów i dodawanie kolejnych źródeł staje się proste.
  • Przejrzystość: Network Analyzer to centrum, z którego można przyjrzeć się całemu ruchowi w sieci, koncentrując się na potencjalnych problemach z przepływem oraz przepustowością. Doskonale zaprojektowany dashboard zapewnia szybki wgląd w krytyczne dane dotyczące sieci, parametrów serwerów oraz anomalii sieci pozwalając ocenić jej ogólny stan.
  • In-Depth Insight: Zaawansowane powiadamianie oraz raportowanie dostarcza działowi IT doskonałej wiedzy dotyczącej ich sieci. Szczegółowość Nagios Network Analyzera siegająca pojedynczego pakietu pozwala na natychmiastowy dostęp oraz archiwizację danych przydatnych do dalszej analizy. Przekroczenie krytycznych progów, nieprawidłowości sieci, przekroczona przepustowość to żaden problem. Network Analyzer może uruchomić alarmy pozwalając administratorom na natychmiastową reakcję.
.
  • Adaptowalność: Stwórz środowisko Nagios Network Analyzer które odzwierciedla Twoją sieć. Grupowanie źródeł pozwala administratorom organizować podobne źródła oraz dodawać widoki, lub grupować zapytania do wielu źródeł jednocześnie zgodne ze specyfikacją. Dodatki pozwalają użytkownikom Network Analyzera przesłać powiadomienia oraz trapy SNMP do monitoringu. Nagios Network Analyzer bezboleśnie przystosowuje się do istniejącego środowiska w ciągu kilku minut.
  • Zarządzanie użytkownikami: Zdolność aplikacji do tworzenia użytkowników z równymi prawami dostępu skutkuje tym, iż można pozwolić na wgląd do istotnych danych dotyczących infrastruktury użytkownikom z prawami tylko do odczytu. Łatwa manipulacja prawami dostępu pozwala administratorom na delegowanie użytkowników mogących dokonywać zmian w danych i źródłach.
  • Rozszerzalność architektury: Dostępne API zapewnia łatwość integracji z aplikacjami pozwalając na wykorzystanie pełnego potencjału drzemiącego w Nagios Network Analyzer. Można go dowolnie dostosowywać, aby spełniał nasze potrzeby.