OP5 Log Analytics to oparty na sztucznej inteligencji produkt do analizy logów i monitorowania bezpieczeństwa, wprowadzony na rynek przez szwedzką firmę OP5.

OP5 Log Analytics jest zbudowany na podstawie projektu ELK.

Zawiera kilka wiodących w branży dodatków, w tym zwiększone bezpieczeństwo, alarmowanie i sztuczną inteligencję. Daje to możliwość wykrywania anomalii i nietypowych zachowań w czasie rzeczywistym oraz przewidywania nadchodzących problemów, które mogą sugerować chociażby próbę włamania, co na pewno docenią działy IT oraz  zespoły DevOps.

Nie jest łatwo określić, gdzie kończy się zarządzanie dziennikami, a rozpoczyna się analiza zabezpieczeń. Rozumiemy, jak ważne i wrażliwe są dane, więc śledzimy każdego, kto loguje się do aplikacji, uruchamia zapytania, eksportuje dane lub zmienia uprawnienia użytkownika.

OP5 Log Analytics zbiera dane o logach IT, ruchu sieciowym opartym na Netflow, sFlow i zapewnia pełną przejrzystość systemu oraz zachowań użytkowników.

Dzięki czemu Klient posiada pełną wiedzę na temat wszystkich działań użytkowników oraz systemu, pozostając w zgodzie z wewnętrznymi zasadami bezpieczeństwa, takimi jak GDPR.

OP5 Log Analytics zapewnia natychmiastowy przegląd dzienników, ich analizę i raportowanie. Wydajnie przetwarza i analizuje duże ilości danych.

Dzięki elastycznej architekturze, wbudowanej obsłudze skalowania poziomego, równoważenia obciążenia, wysokiej dostępności i redundancji geograficznej oP5 Log Analytics może obsługiwać duże ilości danych bez konieczności wykonywania zimnych kopii zapasowych i archiwizacji.

Podstawowe funkcje OP5 Log Analytics: