Dynatrace – Opis Systemu

Dynatrace to system, którego zadaniem jest zarządzanie wydajnością aplikacji i zapewnienie optymalnego jej działania. W najnowszej generacji systemu znaleźć można połączenie zarządzania i monitorowania zachowań użytkowników z zarządzaniem transakcjami biznesowymi.

Dostarcza on 5 głównych rozwiązań wspomagających zarządzanie aplikacjami, a każde z tych rozwiązań opiera się na technologii PurePath.

Specyfikacja

User-experience management

Rozwiązanie umożliwiające poznanie szczegółów związanych z zachowaniami użytkowników, którzy korzystają z firmowych aplikacji on-line oraz poznanie działań i obciążeń sprzętu i realizowanych transakcji. Ponadto rozwiązanie to analizuje wszystkie akcje na stronach WWW i jest gotowe do wirtualizacji i wykorzystania chmury.

Business transaction management

Umożliwia grupowanie przeprowadzanych transakcji według klientów, przychodów, produktów itp. , dzięki czemu powstaje system, który pomaga doskonale zarządzać transakcjami biznesowymi już zrealizowanymi ale i tymi, które dopiero na realizację oczekują.

Advanced monitoring

Umożliwia wgląd do aplikacji, wirtualnych maszyn oraz do systemu operacyjnego i wszystkich metryk sprzętowych. Wszystkie dostarczane dane są w 100% dokładne – brak tam danych uśrednionych, przykładowych czy też heurystyki.

Proactive performance management

Umożliwia skrócenie procesu produkcyjnego oraz poprawę jakości dzięki uwzględnieniu zarządzania jakością. W systemie wbudowane są możliwości związane z porównywaniem wersji czy też historia realizowanych buildów, a więc każdy zespół projektowy ma możliwość zarządzania wydajnością.

Deepest diagnostics

Możliwość szybkiej diagnostyki problemów, o wiele szybszej niż proponują to inne systemy. Narzędzie Dynatrace posiada zintegrowaną diagnostykę pamięci, automatyczną analizę oraz technologię PurePath – wszystko to pozwala użytkować szybko i łatwo system.