Dlaczego Dynatrace?

Monitoring IT to w obecnej dobie w zasadzie standardowa praktyka w funkcjonowaniu niemal każdej firmy. Umożliwia on bowiem właściwą i optymalną pracę w odniesieniu do całej struktury IT.
Dynatrace Software to system, który gwarantuje prawidłowe funkcjonowanie aplikacji, jednocześnie odpowiadając za optymalne zarządzanie wydajnością.

Funkcje Dynatrace:

  1. zarządzanie, nadzorowanie i kontrolowanie zachowań użytkowników systemu (User Experience Management),
  2. zarządzanie transakcjami biznesowymi (Business Transaction Management),
  3. zaawansowane opcje monitorowania (Advanced Monitoring),
  4. pogłębiona diagnostyka (Deepest Diagnostic),
  5. czynne zarządzanie wydajnością (Proactive Performance Management).

Dynatrace umożliwia wgląd w zachowania każdego użytkownika i wydajność każdej aplikacji z dowolnego urządzenia i z dowolnej lokalizacji.

Czynne zarządzanie wydajnością

Funckja Proactive Performance Managament pozwala na przysłowiowe upieczenie dwóch pieczeni na jednym ogniu. Przy wykorzystaniu opisywanego systemu można znacznie skrócić proces produkcyjny bez utraty jakości. Co więcej można tą jakość podwyższyć. Umożliwia to optymalne zarządzanie wydajnością aplikacji w poszczególnych działach inżynierii. (Nie można zapomnieć, że system APM powstał właśnie z myślą o procesach programistycznych.)

Automatyzacja i intuicyjność obsługi

Wszelkie powyższe spostrzeżenia wskazują na to, że Dynatrace to rozwiązanie niezwykle zaawansowane technologicznie. To może wśród w niektórych rodzić pewne obawy, związane z tym, czy poradzą sobie z jego obsługą. Należy jednak podkreślić, że przy całej tej zaawansowanej technologii, jest to narzędzie niezwykle łatwe w użyciu, które obsługuje się w dużym stopniu intuicyjnie.

Zarządzanie i monitorowanie zachowań użytkowników

Dzięki User Experience Management możliwe jest monitorowanie zachowań użytkowników systemu, funkcjonowania sprzętu, realizowanych transakcji, obciążenia sprzętu itp. itd. System pozwala na analizę wszelkich aktywności w firmowym środowisku IT, pochodzących zarówno ze strony użytkowników wewnętrznych jak i zewnętrznych. Tym, co wyróżnia w tym zakresie Dynatrace spośród konkurentów jest wirtualizacja oraz zastosowanie chmury.

Pogłębiona diagnostyka

Pogłębiona diagnostyka pozwala na szybkie wykrycie problemów oraz zdiagnozowanie ich przyczyn. Dzięki temu możliwe jest praktycznie natychmiastowe ich usunięcie oraz podjęcie działań, zapobiegających pojawianiu się podobnych problemów w przyszłości. Diagnostyka obejmuje już poziom kodu źródłowego. Co ważne monitoring odbywa się bez względu na stopień obciążenia czy stopień skomplikowania wykonywanych aktualnie działań.

Zarządzanie transakcjami biznesowymi

Kolejną zaletą, niezwykle istotną z punktu widzenia każdego przedsiębiorcy jest to, że system w dużym stopniu ukierunkowany jest na transakcje biznesowe. Podział transakcji na poszczególne grupy tematyczne, związane między innymi z produktami, odbiorcami, zyskami itp. pozwala na kontrolę i analizę czynności realizowanych tu i teraz. System pozwala na bardziej zaawansowane zarządzanie umowami SLA i sprawniejsze wykorzystanie środowiska IT do zadań biznesowych.

Zaawansowany monitoring

Zaawansowany monitoring pozwala na szczegółowy wgląd w każdy element środowiska IT, począwszy od aplikacji przez system operacyjny po metryki sprzętowe. Co istotne wszystkie te działania można wykonać z jednego miejsca. System dostarcza wszelkich niezbędnych, wyselekcjonowanych i precyzyjnych danych. (Obrazu nie zakłócają niepotrzebne omówienia, dane uśrednione czy dane przykładowe). Nie ma więc konieczności wykonywania dodatkowych analiz i filtrowania informacji, tym samym od razu można się skupić na istocie danego zagadnienia.