FlowMon – FlowMon Collector

Kolektor FlowMon (FlowMon Collector) to dedykowane urządzenie odpowiedzialne za nieinwazyjne gromadzenie, długoterminowe przechowywanie i analizę statystyk przepływu danych dostarczanych przez sondy FlowMon (FlowMon Probe) lub przez jakiekolwiek źródła podobnych danych dostawców zewnętrznych, które kompatybilne są ze standardami NetFlow/IPFIX/sFlow lub powiązanymi technologiami . Kolektor FlowMon umożliwia klientom uzyskanie dostępu do kluczowych danych transmisji w ich sieci, które z kolei pozwalają na egzekwowanie polityk bezpieczeństwa, automatyzowanie powszechnych form rozwiązywania problemów sieciowych, szybkie reagowanie na zagrożenia bezpieczeństwa, identyfikowanie podejrzanych zachowań, zapewnianie wysokiej jakości usług oraz ograniczanie kosztów powiązanych z utrzymaniem sieci.

Kompleksowa oferta produktowa

Oferujemy szeroki zakres kolektorów FlowMon, który spełnia wymagania przedsiębiorstw każdej wielkości – od małych firm po duże korporacje i dostawców usług. Wraz z szeroką ofertą dodatkowych pluginów nasze produkty zapewniają klientom wysoką elastyczność w wyborze rozwiązania najbardziej odpowiadającego ich potrzebom. Dzięki wysokiej skalowalności i bardzo dużej pojemności dyskowej (dochodzącej do setek terabajtów) kolektory FlowMon idealnie sprawdzają się przy długoterminowym przechowywaniu statystyk. Jest to kluczowy aspekt nie tylko w odniesieniu do dostawców usług internetowych, ale również dla każdej organizacji potrzebującej długoterminowego przeglądu transmisji sieciowej oraz powiązanych trendów.

Kolektor FlowMon dostępny jest także w postaci urządzenia wirtualnego.

Modele standard oraz PRO

Kolektory FlowMon dostępne są w wersjach Standard oraz Pro. Modele Standard oferują solidne parametry wydajności oraz pojemność przechowywania przy zachowaniu rozsądnych cen. Modele Pro wyposażone są w wiodące komponenty sprzętowe o dużej mocy, które zdolne są do przetwarzania i szybkiego analizowania dużych ilości danych NetFlow pochodzących z różnych źródeł. Ponadto model ten implementuje wysoki stopień redundancji oraz technologię hot-swap, zapewniając klientom wysoką dostępność i długi okres niepzerwanego funkcjonowania.

Właściwości

– Kolektor o wysokiej wydajności odpowiedzialny za analizę danych przepływu
– Obsługa NetFlow v5/v9, IPFIX, sFlow, NetStream
– Pełen wgląd w transmisję sieciową z możliwością przechodzenia na poziomy wyższej szczegółowości do jakiejkolwiek komunikacji
– Długoterminowe wykresy i szczegółowy przegląd transmisji
– Statystyki najaktywniejszych aspektów, profile definiowane przez użytkownika, zaawansowane funkcje raportujące, alarmujące i skryptujące
– Duża pojemność dyskowa umożliwiająca długoterminowe przechowywanie statystyk
– Bardzo szybkie gromadzenie danych bez limitu maksymalnej ilości źródeł danych oraz monitorowanych hostów
– Prosta konfiguracja poprzez intuicyjny interfejs webowy
– Pełna kompatybilność z wszystkimi źródłami danych NetFlow (sondami, ruterami, przełącznikami etc.)